ČESKÉ NEZÁVISLÉ DOPRAVNÍ SDRUŽENÍ
WWW.CNDS.CZ
Cykloturistika se dlouhodobě těší nejen velkému zájmu samotných cyklistů, ale též podpory ze strany samosprávy na více úrovních, organizací fungujících v cestovním ruchu a nelze pochopitelně přehlédnout zájem dopravců nabízejících své služby jež usnadňují a zatraktivňují ekologické poznávání přírody na dvou kolech. Ústecký kraj se díky své poloze a členitosti řadí mezi atraktivní prostředí pro aktivní cykloturistiku a proto není divu, že zde veřejná doprava vychází cyklistům vstříc a zejména Krušné hory jsou protkány sítí takzvaných cyklobusů. Ty zajišťují spojení z větších měst formou pravidelné nebo zájezdové dopravy.

Na této stránce najdete přehled cyklobusů v sezóně 2007, která začíná v plné síle od května a trvá až do září. Protože vznikají jednak nové linky s různou platností provozu, ale také některé zanikají budou i zde probíhat průběžné aktulizace případně reportáže z cest.

Aktuální zprávy a postřehy

Omezení provozu
(26.5.2009,)
Z finančních důvodů byl pozastaven provoz cyklobusových linek na Chomutovsku. Důvodem je vysoká ztrátovost linek, nad různými způsobi financování se momentálně jedná.
Nová cyklobusová linka z Oseka na Teplicku
(30.6.2007, Jan Maxa)
Od neděle 1.7. 2007 zahajuje Dopravní podnik Ústeckého kraje a.s. provoz na cyklobusové lince 580530 z Oseka na Dlouhou Louku, která částečně "zalepuje" mezeru cyklobusu po zastaveném provozu na lince 580550 na Moldavu a zároveň rozšiřuje nabídku cyklistům z Litvínovska a jiných směrů.
aktualizované informace z Teplicka zde ...
Ukončení provozu cyklobusů DPÚK a.s.
(10.6.2007, Jan Maxa)
Od 10.6. 2006 dochází k některým změnám na linkách provozovaných DPÚK a.s. jejichž součástí je též zastavení provozu na linkách 580550 a 590070. Tyto dvě linky jsou však bohužel cyklobusy z Ústí nad Labem a Teplic. Důsledek dopravní krize z loňského roku tak dopadl i na sportovní turistiku.
Přívozy na Labi aneb kola převezeme i po vodě
(13.5.2007, Jan Maxa)
Cykloturistika v Ústeckém kraji nejsou zdaleka jen Krušné hory a cyklobusy. Poohlédněme se tedy po neméně významném a zajímavém dopravním prostředku, který cyklistům i pěším výrazně usnadňuje turistiku. Přesuňme se z pevniny a vydejme se do vod řeky Labe, kterou překonává hned několik přívozů.
více o přívozech na Labi zde ....
Květnové zahájení provozu cyklobusů
(4.5.2007, Jan Maxa)
Od 1.května jsou do provozu uvedeny cyklobusy dopravců:
- DP Teplice - cyklobusová linka číslo 31
- DP města Děčína - vybrané spoje linek 75 a 434.
Provoz s možností převozu jízdních kol je o sobotách a nedělích. U DP města Děčína se jedná o rozšíření provozu, neboť již od dubna přepravuje jízdní kola na vybraných spojích linek 10 a 11.
Od dubna již také mohou cyklisté využívat spoje DP města Ústí n.L. a zájezdovou dopravu s převozem kol u DP měst Chomutova a Jirkova.
::Úvod ::Redakce ::Kontakt